Kongre Yeri

Havalimanı - Şehir Merkezi Ulaşım.
Airport Shuttle Otobüsleri: Fiumicino Havaalanı’ndan Roma şehir merkezine ulaşmanın en ekonomik yollarından birdir (En çok tercih edileni Terravision adlı firmadır). Havaalanı ile Termini İstasyonu arasında, her yarım saatte bir sefer yapan otobüsler tek yön bilet ücreti normalde 7€ internette ise 5€’dur. Seferler 05.35-23.00 saatleri arasında düzenlenir. Bu otobüslere “airport shuttle bus” tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Biletinizi dilerseniz internetten de alabilirsiniz. Web: http://www.terravision.eu/.

      * Tren diğer bir seçenek olup 14 € karşılığında trenle seyahat edebilrsiniz.
      * Taksiler 48 €, 6 kişilik araçlar ise 65 €’dur.

Termini Meydanından Üniversiteye Ulaşım.
Roma’daki tüm toplu taşıma araçlarında aynı bilet kullanılmaktadır. 1 € vererek aldığınız bileti 75 dakika boyunca sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca bir gün boyunca istediğiniz kadar yolculuk yapmanızı sağlayan günlük biletlerin fiyatı ise 4 €. Eğer Roma’da 3 gün kalacaksanız ve her gün toplu taşımayı kullanmayı planlıyorsanız, 3 günlük biletin fiyatı ise 11 €’dur.
Termini istasyonunun önünden kalkan 223 yada 360 nolu otobüslere binerek Fiume durağında inip 350m kadar yürüdüğünüzde “Via Salaria, 113” adresinde bulunan ve Kongrenin yapılacağı yer olan Sapienza Universitesi CoRiS departmanına (Dipartimento di Comunicazione e Ricerca Sociale) ulaşabilirsiniz.
 


Konaklama: Roma'da Otel,Apart,Hostel ve benzeri birçok konaklama alternatifi olup katılımcıların konaklamalarını kendilerinin ayarlanması beklenmektedir.

Online bildiri özeti toplama sistemi Zkongre