Kongre YeriPompeu Fabra Üniversitesi (UPF), 1990 yılında, bir Akdeniz şehri olan Barcelona´da kurulmuş bir  kamu kuruluşudur. Hedefleri, üniversite, üniversite sonrası ve araştırma eğitimi vermektir. UPF modernliği, mükemmelciliği, kalitesi ve pretiji ile tanımlanmaktadır, bütün göstergeleri ile birlikte, İspanyol üniversite sisteminde bir referans Üniversitesi´ne dönüşmüştür.

UPF´nin üniversite toplumunu, 15.000 öğrenci, 1.500 öğretim üyesi ve 600 çalışanı oluşturur. UPF´nin kampüsü Barcelona´nın merkezindedir.

UPF öğrencilerinin gidip gelmesi ve dünya çapında prestijli üniversitelerden UPF´ye olan gidip gelmesi, dünya üzerindeki üçyüzden fazla üniversiteyle olan işbirliği anlaşmaları, ilk sırada yer alan uluslararası araştırmacı ve profesörlerin katılımı ve projelere faal olarak iştirak, uluslararası ağlar ve dernekler üniversitemizin uluslararası eğilimi konusunda bir örnek oluşturmaktadır.

Yeni teknolojiler vasıtasıyla kalite iyileştirimi Pompeu Fabra Üniversitesi´nin en büyük hedeflerinden biridir. UPF, hem yönetimde, hem de akademik alanda iletişim ve bilgi teklonojilerini uygulamada ve geliştirmede, İspanyol üniversitelerinin başında yer almaktadır.

 

Online bildiri özeti toplama sistemi Zkongre